PAPAGAJI FORUM HOME PAGE
July 30, 2014, 09:01:53 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: U delu "Papagaji" i "Ostale ptice" predstavljajte svoje ljubimce, a o ostalim temama koristite ostatak foruma.

Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 20   Go Down
  Print  
Author Topic: Pripitomljavanje i prateći problemi  (Read 23513 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
shora
Newbie
*

Last Login:September 02, 2006, 05:34:21 PM

« on: August 25, 2006, 11:49:49 AM »

Pozdrav,

Od januara ove godine posedujem Personatu, zenku koja se navikla na mene i mog momka ali i dalje ima strah od ruke. Kada je pustena leti iskljucivo na relaciji garnisna-vrh ormara. Strah od ruke u kavezu (kada joj menjam hranu koja je na dnu) se smanjio ali i dalje moram da budem vrrrrlo oprezna i ne smem da razgovaram sa njom dok to radim. Zvala sam neke uzgajivace ali oni su mi dali neke savete koji su mi zvucali sebicno i surovo (tipa da joj 4 DANA NE DAM DA JEDE..!? pa da joj onda hranu dam iz ruke).
Ovih dana planiram da kupim muzjaka. Planiram da poslusam koleginicu koja mi je savetovala da kupim "rucno hranjenu" pticu. Kaze da ce se uz njega i moja Shora malo pripitomiti.

HVALA

Jovana
« Last Edit: July 09, 2014, 09:26:55 AM by TeoDos » Logged

RenaultBird
Jr. Member
**

Last Login:July 20, 2011, 05:24:33 PM

Budgies are the best :)

« Reply #61 on: January 09, 2011, 08:16:14 PM »

Ja da se imalo secam kako sam moje pripitomio,sad bi to bila prica..al evo po meni kako bi trebalo.

Maksimalno vreme provodi kod ptice,ne plasi je i pricaj joj kolko je moguce dugo.
probaj drzati hranu u ruci pritom da prvih 5-6puta drzis ruku ukocenom kako bi se ptica oslobodila od ruke kao predmeta..posle mozes malo opustenije prilaziti ptici.

nakon jedno 10dana,tigrica bi trebalo da sme sama da dodje do ruke po hranu,ali nikako je nesmes izgladnjivati jer ce dolaziti samo da bi jela,a ne i da se oslobodi.

posle postepeno pokusavas da je pomilujes..i tako.

PS:nikako,ali nikako je nesmes izgladnjivati i ljutiti se na pticu ako nece da slusa,daj joj vremena.

Zelim da me obavestavas kako ide pripitomljavanje i pomoc je uvek tu,samo pitaj.

Poslusajte Cvrkija
Tigrice su najbolja vrsta papagaja
Les Parroquets Ondules est un beste espece d'oiseau
Budgies icon_smile
Glumac
New member
*

Last Login:January 22, 2012, 02:39:09 AM

« Reply #62 on: January 10, 2011, 12:19:25 AM »

pratim, i radim sve kako si rekao (da predjemo na ti  icon_smile ), mada pokusa da se popenje na ruku, stane jednom nogom, ali drugom nikako, i obicno odleti, ili se pomeri bezeci po krovu kaveza, ili po stolu, ako je na njemu, sta treba da radim dalje...  eusa_wall
RenaultBird
Jr. Member
**

« Reply #63 on: January 10, 2011, 10:34:31 AM »

ok onda..to je odlicno za pocetak sto oce bar jednom kandzom(?),videces ga ti za ned. ili dve,bice sa obe.
ako i dalje nece da uci,probaj sa bar clasom.(za njega je vise zainteresovan).

a probaj isto,uzmi precku i u predelu gde se kandze sastaju sa telom tj.ispod stomaka,blago pritiskaj(ali veoma blago.)a u drugoj ruci drzi bar klas koji je malo odmaknut od precke(jedno 10cm).ptica bi trebalo da se popne na precku,nakon toga joj priblizis bar klas da uzme ko nagradu(ako nece iz ruke).
radi tako jedno 3puta na dan po 15minuta,2-3dana,onda pokusaj sa rukom.

obavestavaj me kako ide,jer sam nasao odlicne snimke kako da se dobije poverenje,ali ptica u prici vec dolazi na prst...tako da sad nece biti od pomoci.

Poslusajte Cvrkija
Budgies icon_smile
Anime
Newbie
*

Last Login:January 12, 2011, 11:29:31 PM

« Reply #64 on: January 10, 2011, 03:51:29 PM »

Pozdrav!!!
Ja imam Milicu i Ziku, dve nimfe, muzjak i zenka. Milica ima oko 6 meseci, a Zika oko 4. Oboje su se lepo prilagodili na okolinu i kavez. Kod mene su vec 2 meseca, izadju i udju u kavez kad im odgovara, jedu, piju, pricaju medjusobno, lete po stanu i dovikuju se... Nije im lose. Mene zanima kada cu moci da mazuckam moje nimfice, jer jos uvek se sklanjaju kad im pridjem rukom... Milica je malo duze kod mene, pa je naucila da stane na prst, ali cim Zika poleti, ona zaboravlja na mene i ode svom dragom... Koliko trebam da cekam da se naviknu na moje prste, i postoji li neka brza metoda za mazuljanje? icon_lol

Hvala!!!

RenaultBird
Jr. Member
**

« Reply #65 on: January 10, 2011, 05:09:43 PM »

procitaj upustvo koje sam napisao Glumcu icon_wink trebalo bi da upali,ako je neshvatljivo nesto,slobodno reci icon_smile

Poslusajte Cvrkija
Budgies icon_smile
Anime
Newbie
*

Last Login:January 12, 2011, 11:29:31 PM

« Reply #66 on: January 10, 2011, 05:24:32 PM »

Bar klas je sredstvo za "hitan ulazak u kavez", a pokusacu da ih hranim rucno sa njime. Vidim da se lakse pripitome ptice koje su rucno hranjene... Ipak, tek smo poceli da se druzimo, ima vremena da se naviknu. Hvala RenaultBird.
Milena
New member
*

Last Login:January 16, 2011, 03:52:11 PM

« Reply #67 on: January 10, 2011, 07:03:40 PM »

@Renault, ne bi bilo loše da zakačiš te snimke, pošto me to prilično zanima, s obzirom da pokušavam da pripitomim jednu tigricu trenutno.
RenaultBird
Jr. Member
**

« Reply #68 on: January 10, 2011, 07:47:36 PM »

@Milena,ok,samo nemam vremena sad da ih nadjem..malo kasnije.

Poslusajte Cvrkija
Budgies icon_smile
Runi
Newbie
*

Last Login:March 24, 2011, 12:03:09 AM

« Reply #69 on: January 25, 2011, 07:02:10 PM »

Caooo ,ja imam GVAJAHIL ARATINGU(CRVENOCELU) ,zove se RUNI, rucno je hranjena,kupio sam je pre nedelju dana ,pa me zanima koji je najbolji pristup da ga pripitomim i naviknem na sebe, za sada je vrlo plasljiv kad mu pridjem rukom.. icon_cry icon_cry icon_cry icon_cry icon_cry
anita
Newbie
*

Last Login:March 10, 2011, 11:37:09 AM

« Reply #70 on: February 16, 2011, 10:48:13 AM »

i ja imam papagaja rosin kolins ,vec mesec dana,plasi se,ili mozda ja nemam vise strpljenja,mnogo ga volim ,pricam snjim ceo dan,ali nista od toga.
hvala
Dobri
Jr. Member
**

Last Login:February 14, 2012, 01:12:55 PM

VOILÀ!

« Reply #71 on: February 16, 2011, 11:34:35 AM »

Zdravo Anita!

Pa nisi nam mnogo toga rekla u vezi sa svojim novim ljubimcem...  icon_confused Od čega se plaši na primer... Ako ti  želiš da ga držiš u ruci, a on se toga plaši, to je sasvim normalno ponašanje. Drugo, mesec dana je veoma kratak period za privikavanje na nove uslove života. Moj Aleksa je doleteo meni na ruku tek nakon nekih 9 meseci  icon_exclaim Moraš biti veoma strpljivija i ne odustaj!
I naravno, čitaj postove i teme drugih clanova, ima mnogo korisnih saveta koji će ti pomoći  icon_joker

Paarhaltung.info
Die Seite gegen Einzelhaltung
novajlija
Newbie
*

Last Login:April 08, 2011, 03:03:37 AM

« Reply #72 on: February 26, 2011, 01:08:58 AM »

Prije nekih mozda oko mesec dana kupio sam malog aleksandra, muski icon_smile, zute boje. Normalno kao i inace iz pet shopa je, pa strasljiv itd. Manje se plasi sad nego ranije, ali kad otvorim kavez da se ono malo oslobodi, kad krene da leti po sobi, stalno se udara, pa cinimi se da povredjuje krila. Jako je tesko pripitomit, normalno ni ocekivao nista posebno nisam nakon tih mesec dana ali... Neka pomoc...kako sa njima, mladi su, koliko cesto je pustati vani? Sta sa povredama ...? Mlada je, tek ima nekih 4 meseca, ima i para zenku zelene boje, mada se ona jos vise plasi, ali zna da leti koliko toliko...?
Ispod oba krila ima nesto crvenkasto icon_frown ???bilo kakva pomc, savet?
hazz
Newbie
*

Last Login:March 01, 2011, 10:55:49 AM

« Reply #73 on: February 26, 2011, 01:23:36 PM »

Pozdrav, prije tjedan dana sam kupio nimfu, ima 6-7 mjeseci pa me zanima par stvari. Kolko mora biti u kavezu prije nego se prvi put pusti i što mogu očekivati od tog prvog puštanja, tj zna li letjeti ??

I primjetio sam da ponekad ima vodenastu stolicu, npr kada ga nosim u kupaonu kako bi pijesak promjenio, onda ima vodenastu stolicu koja se normalizira kroz par sati.

Prvo sam mislio da je bolestan pa sam na netu našao znakove zdrave nimfe. Oči su širom otvorene i suhe, nos također suh, apetit ima veliki laughing7 a po cijeli dan priča i javlja se i gricka igračke po kavezu i perje je uredno. Al me zanima vaše mišljenje, jel zdrav ??
novajlija
Newbie
*

Last Login:April 08, 2011, 03:03:37 AM

« Reply #74 on: February 27, 2011, 03:19:38 PM »

Je li moze bilo kakav odgovor? Molim ???
RedGirl
Sr. Member

Last Login:July 24, 2014, 05:55:41 PM

« Reply #75 on: February 27, 2011, 11:08:19 PM »

Novajlija, dobrodosao na forum! Niko ti nije odgovorio iz razloga sto sve to i mnogo, mnogo vise vec imas ispisano na forumu, samo treba procitati. Ukoliko ti se u bilo kom momentu ucini da ptica mozda nije zdrava, nemoj cekati i pitati ovde po forumu vec odmah idi kod veterinara jer ukoliko je bolesna, vrlo brzo kopni i tajming je jako bitan...

Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 20   Go Up
  Print  

Jump to: